Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rocková noc pod hvězdami opět spojila kapelu Fleret a Jarmilu Šulákovou! Bylo to naposledy?

22. 7. 2012

Přání mnoha fanoušků se stalo skutečností. Fleret a legendární Jarmila Šuláková se opět sešli na jednom pódiu. Valašská královna odešla v minulém roce do důchodu, který si po pětašedesáti letech aktivního zpívání opravdu zaslouží. Rok nevystupovala a na pódiu se ukázala až nyní.

01.jpg

S vizovickou kapelou Fleret se legenda lidové písně představila na tradiční Rockové noci pod hvězdami, která se již pošesté konala v areálu fotbalového hřiště v Zádveřicích. Během nabitého večera, pořádaného agenturou FLERETMUSIC, vystoupily také kapely Folk Team, Schelinger revival, Ciment nebo Premier. Zejména Schelinger revival mile překvapil, jelikož ne každá revivalová kapela je dobrá a kvalitní. Partě z Valašských Klobouk se ale podařilo vzpomenout na zpěváka Jiřího Schelingera náramně. Zřejmě již není potřeba nějak výrazně zdůvodňovat, že jasným vrcholem večera byl koncert Fleretu a Jarmily Šulákové. To je bez debat!

02.jpg

Plakáty dlouho dopředu hlásaly, že jde o jejich jediné letošní společné vystoupení. Nabízí se také otázka, zda nebylo skutečně poslední? Jarmila Šuláková, která s Fleretem spolupracovala dlouhých 17 let, má již problémy s chůzí a určitě pro ni nejsou takové koncerty nic jednoduchého. Ovšem hlava jí pořád slouží skvěle, což dokazovala i v Zádveřicích, během svých vtipných a laskavých proslovů. Scénář koncertu byl jasný: vždy odehrál čtyři písničky sám Fleret a následně dal jednu písničku s "královnou".

03.jpg

Fleret po delší době změnil svou "otevírací" píseň. Momentálně začíná všechny koncerty tvrdou peckou s názvem Z hůry dané, kterou dali dohromady houslista Stáňa Bartošík, sám ji i zpívá, a baskytarista skupiny Buty Petr Vavřík. Z úvodního nářezu totiž pánové krásně přechází do "valašského verbuňku" Neperte sa ogaré. Playlist se skládá jak z nových písniček z poslední řadové desky O krásách Valašska, tak i z těch starších, osvědčených. Co by to bylo za koncert bez písní jako Zafúkané nebo Kurnikšopatožtone? Vizovická kapela má v příštím roce úctyhodných 30 let a tak se pomalu připravuje na rekapitulaci své bohaté historie. Jak je u Fleretu zvykem, pěvecký prostor dostávají všichni členové, vedle frontamana Zdeňka Hrachového si samozřejmě zazpíval Stáňa Bartošík, ale také kytarista Vítek Rokyta, baskytarista Marek Abrahám a bubeník David Filák. Z Fleretu doslova tryská ohromná energie a neuvěřitelná pohoda, což z "noci pod hvězdami", které i v nepříliš příznivém počasí skutečně vykoukly, udělalo výbornou akci s perfektní atmosférou.

04.jpg

Jarmila Šuláková zazpívala své největší hity jako Beskyde, Beskyde, Nasila si žitečka nebo Na Vsetíně tam je lúka a samozřejmě nemohly chybět Ovečky zaběhnuté. To byl moment, kdy se fanouškům draly slzy do očí. Všichni totiž doufají, že svoji "Jarmilku" ještě na pódiu uvidí a opět jim zazpívá, jak říká Zdeněk Hrachový, výborný bonus pro fajnšmekry - tak zvanou Halekačku, kterou se v Zádveřicích rozloučila. Ale znáte to, nic není nemožné. Klidně se může Jarmila Šuláková "loučit" i na Rockové noci pod hvězdami v roce 2013.

 

Autor: Jakub Malovaný

Foto: Ivan Krejza, Lucie Šedová